معرفی خانه سالمندان

معرفی خانه سالمندان مهریز

 خانه سالمندان مهریز یک مرکز خیریه است که از سال 1372 به عنوان اولین آسایشگاه در استان یزد تاسیس گردیده و افتخار نگهداری و مراقبت از سالمندان سراسر استان یزد را دارد . این مرکز زیر نظر سازمان بهزیستی و توسط هیئت مدیره اداره می گردد ، اعضای هیئت مدیره به صورت افتخاری در این مرکز فعالیت دارند.

مشخصات آسایشگاه

این مرکز دارای 15000 متر مربع مساحت و 4000 متر مربع زیر بنا بوده و شامل ساختمان های نگهداری سالمندان مرد ، زن ، درمانگاه و سالن اجتماعات می باشد عرصه آسایشگاه و کلیه ساختمانهای این مرکز توسط نیکوکاران یزدی خریداری و احداث شده است. (مرحومه سرکار خانم نصرت حدادچی ، سرکار خانم ناهید رشتی، حاجی سید مصطفی حاجی میرزا  و آقای سید علی اصغر  میروکیلی و حاج قاسم زارع بیدکی)

سالمندان

در حال حاضر خانه سالمندان مهریز پذیرای 80سالمند مرد و زن می باشد. اکثریت سالمندان این مرکز از اقشار کم درآمد جامعه می باشند و توسط بهزیستی به این مرکز ارجاع داده شده اند. بیشتر سالمندان بستری شده در این مرکز افتاده و نگهداری از آنان کاری سخت و طاقت فرساست.

آسایشگاه همچنین دارای 2 مرکز روزانه سالمندی (80 نفره) و یک مرکز ویزیت در منزل(40 نفره) می باشد.

هزینه ها

یارانه نگهداری و مراقبت از سالمندان شامل هزینه های نگهداری ، مراقبت ، درمان و همچنین تغذیه و پوشاک سالمندان می باشد (جمعا ماهیانه 650میلیون تومان می باشد.)

درآمدها

کمک های سازمان بهزیستی برای نگهداری و مراقبت از سالمندان ماهیانه حدود 230میلیون تومان می باشد و شهریه پرداختی توسط خانواده های سالمندان نیز ماهیانه حدود 90 میلیون تومان است.مابقی هزینه های آسایشگاه که ماهیانه مبلغی بالغ بر340 میلیون تومان می باشد باید توسط کمک های مردمی تامین گردد

مشکلات آسایشگاه

متاسفانه با توجه به وضعیت اقتصادی موجود  جامعه  کمک های مردمی به این مرکز کاهش پیدا نموده و خانه سالمندان مهریز از نظر مالی در آستانه بحران مالی قرار دارد  به نحوی که بیم آن می رود در صورت عدم افزایش مشارکت های مردمی قادر به پرداخت حقوق کارکنان و تهیه مایحتاج سالمندان نباشد.

راهکارها

الف)مشارکت های مردمی:خانه سالمندان مهریز  دست تمامی نیکوکاران محترم به خصوص یزدیهای خیر را می فشارد و پیشنهاد می کند هر کدام از آنان که تمایل و توانایی دارند ضمن بازدید از خانه سالمندان مهریز، ماهیانه مبلغی را به این مرکز اهداء نموده تا آسایشگاه دارای درآمدی مستمر  از کمک های خیرین گردیده و قادر به ادامه خدمت سالمندان مانند گذشته باشد ، این مبلغ می تواند از 50000 تومان تا هر میزان دلخواه بسته به توانایی و تمایل فرد خیر تعیین گردد.

(به همین منظور شماره کارت سیبا به نام آسایشگاه سالمندان نشاط مهریز 6037991899517688 و شماره کارت بانک صادرات به نام آسایشگاه سالمندان نشاط مهریز 6037691990064297 اختصاص یافته است)

ب) وقف:در این طرح خیرین درآمد قسمتی از املاک خود را وقف کمک به آسایشگاه می نمایند یعنی این عزیزان در طول حیات خود درآمدهای حاصل از ملک خود را به آسایشگاه اهداء مینمایند.

ج)بازدید: بزرگترین کمک به آسایشگاه بازدید از خانه سالمندان مهریز، همفکری و معرفی آسایشگاه به دیگر عزیزان می باشد.

 شماره حساب سپهر صادرات :0100662812005  شماره کارت بانک صادرات 6037691990064297 شماره تلفن همدلی: 09131528029 -035325220500    asmehriz@yahoo.com-www.asmehriz.org

همچنین خیرین و نیکوکاران می توانند از طریق سایت به صورت انلاین با کلیک در اینجا و یا نرم افزار تاپ از طریق موبایل کمک های خود را به اسایشگاه اهداء نمایند.

    نیکوکاران محترم لطفا جهت اهدای آنلاین کمک، اطلاعات خواسته شده در مرحله بعد را مانند فرم زیر تکمیل فرمایید.

    ۱-پر کردن فیلدهایی که با ستاره مشخص شده اند اجباری است.

    ۲-در صورتی که میخواهید نامه اعلام وصول برای شما ارسال شود ، یا ایمیلتان را در فیلد پست الکترونیک ، یا آدرس پستی و یا کد نیکوکاری خود را در فیلد توضیحات وارد نمایید.

    ۳-در صورتی که میخواهید مبلغ کمک برای مورد خاصی ( گوسفند قربانی، گوسفند عقیقه، سفارش غذا ، فطریه، کفاره و…) هزینه شود مورد را در فیلد نوع کمک وارد نمایید.

    ۴-مبلغ تقریبی یک راس گوسفند قربانی 30.000.000 ریال

    ۵-مبلغ تقریبی یک راس گوسفند عقیقه 30.000.000 ریال

    ۶-در صورت سفارش گوسفند عقیقه ، نام و نام پدر شخصی که میخواهید برایش عقیقه نمایید را هم در فیلد توضیحات وارد نمایید.

اهداء کمک های نقدی از طریق کد USSD

نيكوكاران ارجمند مي توانند با شماره‌گیری کد #2835187*3*741* از طریق تلفن همراه خود، کمک های خیرخواهانه خود را به حساب  موسسه خیریه معلولین و سالمندان واریز نمایند.

پرداخت از طریق نرم افزار تاپ

    نیکوکاران عزیز میتوانند کمک های انسان دوستانه خود را از طریق بخش نیکوکاری نرم افزار تاپ به دست نیازمندان برسانند.

    برای دانلود مستقیم اپلیکیشن تاپ بروی لینک زیر کلیک نمایید:


 حساب سپهر 0107580896006 بانك صادرات و شماره کارت 6037691990064297 بانک صادرات آسایشگاه خیریه سالمندان و معلولین نشاط مهریز

 

 

 

 

"پرداخت فطریه" ، "پرداخت کفاره" ، "کمک به مرکز خیریه" ، "پرداخت فطریه اینترنتی" ، "پرداخت کفاره اینترنتی" ، "کمک به موسسه خیریه" ، "پرداخت کفاره به نیازمندان" ، "کار خیر" ، "خیرات"

 
تا چه حد از عملکرد آسایشگاه رضایت دارید؟
 » شروع سایت: مرداد 1391
 » در حال بازدید: 3 نفر
 » بیشترین بازدید همزمان: 161 نفر
 » بازدید امروز: 49 مرتبه
 » بازدید دیروز: 59 مرتبه
 » کل بازدید: 1243329 مرتبه
 » میانگین: 330 بازدید در روز

«تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.»
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به آسایشگاه خیریه سالمندان مهریز میباشد.   Design By: Diba Group